داکت اسپلیت

لیست قیمت خرید داکت اسپلیت

داکت اسپلیت نوعی سیستم تهویه مطبوع است که می تواند به طور همزمان هوای اطراف را خنک کرده و دمای آن را افزایش دهد. بنابراین می توان از آن در فصول گرم و سرد استفاده کرد.

فروشگاه برودت سازان

این سیستم به کانال اسپلیت نیز معروف است.

از آنجایی که این سیستم می تواند سرما و گرما تولید کند و همچنین قابلیت قرارگیری در سقف های کاذب را دارد، محبوبیت زیادی دارد و در ساختمان هایی با کاربری های مختلف رایج شده است.

داکت اسپلیت ها مشابه اسپلیت های معمولی یا تهویه مطبوع هستند، با این تفاوت که به جای اواپراتور یا پانلی که روی دیوار نصب می شود و سطحی است، یک یونیت داخلی داخلی برای تجهیزات طراحی شده است و در نهایت تنها یک دریچه از آن قابل مشاهده است. داخل اتاق

 

تقسیم کانال چگونه انجام می شود و چگونه کار می کند؟

 • کانال اسپلیت ساختار پیچیده ای ندارد و از دو قسمت کندانسور و خنک کننده تشکیل شده است.
 • تهویه مطبوع بدنه داخلی شبکه کانال را تشکیل می دهد.
 • در این قسمت از کانال یک تشت تخلیه، دینام، پروانه و گاهی اواپراتور وجود دارد.
 • کار کولر گازی در اینجا تامین هوا است
 • تولید باد سرد یا گرم (به صورت کویل یا اواپراتور)، خشک کردن هوا و … لیست قیمت کانال تقسیم
 • کولر گازی معمولا در داخل سقف نصب می شود.
 • کانال های هوا می توانند کولر را به سایر قسمت های ساختمان که اتاق ها و قسمت هایی برای تبادل هوا هستند متصل کنند.
 • بخش کندانسور بدنه بیرونی آن است و معمولاً از دینام، فن، موتور و سایر تجهیزات تشکیل شده است.
 • قسمت اصلی کار تنظیم دما از طریق شیار کانال بازوی کمپرسور است.
 • این قطعات به کمپرسور اجازه می دهد تا مبرد گازی را به کولر گازی منتقل کند.
 • مبرد مورد استفاده در کانال اسپلیت گاز فریون است.

چرخه سرمایش و گرمایش

سیکل تبرید به این صورت است که در کندانسور گاز مبرد توسط لوله های مسی خنک شده و به سمت شیر انبساط هدایت می شود. سپس برای جذب گرما از محیط و انتقال آن به کولر آماده می شود. در کولر گازی یا یونیت داخلی، گرمای هوا توسط گاز مبرد جذب شده و محیط خنک می شود. این هوای خنک توسط فناوری داخل یونیت داخلی به کانال های منشعب که مسیر هوا هستند منتقل می شود. این کانال ها وظیفه ارسال هوای خنک را از طریق دریچه ها به ناحیه مورد نظر اتاق بر عهده دارند.

عملکرد خنک کننده داکت اسپلیت مشابه یک اسپلیت یا تهویه مطبوع است، اما اثر گرمایش به روشی متفاوت تحقق می یابد. به این ترتیب مبرد گاز در کندانسور گرم شده و مانند سیکل قبلی از طریق لوله های مسی به یونیت داخلی و کویل های موجود در آن هدایت می شود و هوای ورودی از محیط اتاق را به داخل یونیت داخلی گرم می کند. . این هوا که قبلاً تصفیه شده و دمای آن بالا رفته است از طریق کانال و فن به اتاق بازگردانده می شود.

 

هزینه های جاری و کارایی

اگرچه سیستم‌های کانالی هزینه بیشتری دارند، اما معمولاً در خنک‌کردن مناطق بزرگ نسبت به سیستم‌های اسپلیت کارآمدتر هستند. با این حال، کارایی ماژول های مرکزی از مقیاس آنها ناشی می شود. اگر خانه شما بیشتر اوقات نیاز به خنک کردن قسمت کوچکی از خانه دارد (مانند اتاق خواب)، به ندرت ممکن است کل خانه را خنک کنید.

نگهداری و نظافت

برای کارآمد نگه داشتن سیستم تهویه مطبوع و افزایش عمر آن، باید تمیز و نگهداری شود. اگر از آن مراقبت نکنید، منجر به افزایش قبض برق می شود و حتی ممکن است برای خانواده شما خطری برای سلامتی شما ایجاد کند. بسیاری از مردم نمی دانند که اگر کولر گازی به درستی نگهداری نشود، می تواند باعث گسترش باکتری و بیماری شود.

داکت اسپلیت باید هر ساله توسط متخصص بررسی شود. آنها می توانند سیستم را بررسی کنند تا ببینند آیا به خوبی کار می کند و آیا نیاز به تعمیر دارد یا خیر. فیلترها باید حداقل دو بار در سال تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که زباله ها به درستی جمع آوری می شوند. همچنین باید به طور منظم خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سیستم به درستی کار می کند. اگر متوجه صداهای عجیب و غریب شدید یا احساس کردید که به درستی کار نمی کند، توصیه می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا سیستم را بررسی کند.

اگرچه بسیاری از سیستم‌های اسپلیت خودنگهداری می‌کنند، اما بهتر است مرتباً آنها را بررسی کنید. آن‌ها می‌توانند کارهایی را که صاحب خانه‌های معمولی هرگز انجام نمی‌دهند تشخیص دهند، مشکلات را قبل از تبدیل شدن به یک فاجعه برطرف کنند، و مطمئن شوند که واحد شما در اوج عملکرد کار می‌کند. فیلترهای سیستم اسپلیت نیز باید به طور مرتب تمیز شوند. برای اطمینان از عملکرد کارآمد سیستم، دستگاه ها و سیم پیچ ها نیز باید به طور مرتب تمیز شوند.

 

زیبایی شناسی

از نظر زیبایی شناختی، این سیستم ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند. هر دو دارای ماژول هایی در خارج هستند که اکثر صاحبان آن را ترجیح می دهند

عجله کن! پایان پیشنهاد در:

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۱٫۵ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۱٫۵ تن

عجله کن! پایان پیشنهاد در:

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۲ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۲ تن

عجله کن! پایان پیشنهاد در:

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۲٫۵ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۲٫۵ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۲٫۵ تن

عجله کن! پایان پیشنهاد در:

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۳ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۳ تن

داکت اسپلیت اینورتر گرین ۳ تن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *